קורס מדיטציית ויפאסנה למתחילים

 קורס יסוד במדיטציית "תובנה"(ויפאסנה) 

מנחה: ערן הרפז

בכל אחד מאיתנו ישנו מקום - גם אם חבוי עמוק,עמוק בפנים- היודע את האפשרות והזכות הטבעית שלנו כבני-אדם לחיות חיים  של שלום, שלווה וחרות.

לפני יותר מ-2500 שנה חי בצפון הודו אדם בשם סידהרתא גוטאמה, אשר לאחר שנים של מסע רוחני קדחתני, טען להתעוררות אותנטית. אותו סידהרתא, אשר נודע במהלך השנים כ-בודהה ("זה שהתעורר"), חלק עם אחרים ולימד אותם את אשר למד לדעת במהלך חיפושיו הרוחניים.מהי אותה התעוררות אותנטית אליה כיוון הבודהה? האם יש דרך המובילה אליה?האם החיים מתאפיינים בחוסר-נחת וחוסר שביעות-רצון?מה הסיבות לכך? האם יש דרך להפסיק את המצב הזה? מהי הדרך הזו?מהי מדיטציית תובנה? מה תפקידה בדרך?ומה בכלל הקשר בין הדברים האלה שמקורם בהודו שלפני 2,500 שנה והחיים שלנו היום...?


סביב שאלות אלה ייסוב קורס היסוד במדיטציית "תובנה" (ויפאסנה) ובודהיזם. במהלך הקורס  יתקיימו 6 מפגשים אשר יכללו לימוד ותירגול של יסודות מלאכת ההתבוננות\הקשבה לחיים- מדיטציית תובנה, כמו-גם הרצאות, שאלות-ותשובות ודיון פתוח. 
הקורס מבקש לגעת באותם מחוזות עמוקים החבויים בכולנו, לעורר ולהזין תהליך של חיפוש רוחני אותנטי, שעשוי לכוון אותנו לדרך חיים שמאפשרת את ליבלובם של חמלה, איזון-נפש, אהבה ושמחת-חיים. 


על המנחה: ערן הרפז לומד ומתרגל מדיטציה ולימודים בודהיסטיים ב-10 השנים האחרונות באסיה, אוסטרליה, אירופה וישראל, בה הוא מתגורר כיום עם משפחתו ביישוב כליל שבגליל. ערן משמש כמורה בריטריטים (קורסי מדיטציה מרוכזים בני כמה ימים) ובפעילויות לימוד קבועות של מדיטציית "תובנה" ובודהיזם בצפון הארץ. בארבע השנים האחרונות משמש ערן כרכז של עמותת"תובנה" (www.tovana.org.il)

מחזור חדש אחת לחודשיים !  מס' מקומות מוגבל.

 

>>לוח שיעורי יוגה  במרכז. הרשמה להתנסות

לקבלת מועד מעודכן הירשמו ברשימת התפוצה או התקשרו: 04-6380648