יוגה על פי שיבננדה - sivananda Yoga

שחר שלוח- NRG ומרכז שיבננדה ליוגה ודנטה


סוואמי שיבננדה נולד ב-1887 בשם קופוסוואמי בכפר השוכן לגדות הנהר טמרפראני בדרום הודו, למשפחת ברהמינים אדוקה.השלהבת הרוחנית של סוואמי שיבננדה לובתה כאשר יום אחד העניק לו סאדהו את הספר Jiva Brahama Aikyan מאת שרי סוואמי סאטצ'ידננדה. הוא החל לקרוא בשקיקה ספרים של סואמים שונים, כתבים נוצריים, את התנ"ך וספרות תיאוסופית, והחל להקדיש זמן רב לתפילות ולתרגול יוגה וללימוד הבהגווד גיטה וכתבי קודש הינדואיסטים אחרים. ב-1923 דוקטור קופוסוואמי שב ממלזיה להודו.

הגיע למדרס שבדרום תת היבשת והתחיל שם במסע צלייני שכלל ביקור אצל מהטמות (נשמות גדולות) ובמקדשים. בסופו של המסע צפונה, באזור ההימאליה, הגיע הרופא הטוב לרישיקש בחיפושיו אחר מקום לתרגול רוחני. הוא התיישב בעיר שעל גדות הגנגס הקדוש ב-1924. באותה השנה פגש את הנזיר שרי סוואמי וישונננדה סראסווטי. הפגישה עם הנזיר היתה הצעד המשמעותי הבא בדרכו של קופוסוואמי מרופא מבריק למורה גדול. אחרי הכרות קצרה, ראה דוקטור קופוסוואמי בנזיר את מורהו הרוחני, ואילו הגורו הכיר בו מיד כתלמיד וקיבל ממנו את שבועות הסגפנות. המורה העניק לתלמידו את השם סוואמי שיבננדה סרסוואטי וכך נקרא מאז והלאה.


השיטה:לתרגול היוגי על פי שיטתו של שיבננדה חמישה מרכיבים המשלימים ותומכים זה בזה:תרגול פיזי נכון - כל שיטות היוגה רואות בגוף את כלי הרכב של הנשמה אל ההארה ולכן אין מדובר בתרגול פיזי פרופר. בשיטת שיבננדה, כפי שפותחה ע"י תלמידו סוואמי וישנו דווננדה, יש דגש גדול על נשימה והרפיה. התרגול נפתח בתרגיל החימום "ברכה אל השמש" ואחריו סדרת אסאנות בסיסיות, בנוסף לאסאנות מתקדמות ווריאציות שונות. 

יוגה אונליין


התנוחות מתורגלות בסדר קבוע:

עמידת ראש, עמידת כתפיים, מחרשה, דג וכן הלאה. התנוחות מאזנות זו את זו - תנוחת הדג, למשל, שבה הגוו נמתח לאחור והחזה מובלט החוצה מאזנת את עמידת הכתפיים והמחרשה (תנוחה בה שוכבים על הגב וכפות הרגליים מונחות מעבר לראש). התרגול הפיזי נחתם בהרפיה בשכיבה על הגב תוך שימוש בהתכוונות מחשבתית להרפיית כל האיברים בזה אחר זה.ב-1936 ייסד סוואמי שיננדה את הDivine Life Society- על גדות הגנגס. עם הזמן הפך הארגון לחובק עולם ולמפיץ מסרים של חוכמה רוחנית ושירות בלתי אנוכי.

סוואמי שיבננדה סרסוואטי סיכם את משנתו במילים ספורות: שרת, אהוב, תן, טהר, מדוט והגשם. הוא חיבר למעלה מ-300 ספרי יוגה ופילוסופיה בשפתו הפשוטה והבהירה, ממש כמו אותם פתקים ששרבט בבקתה בשנות הסיגוף שלו ברישיקש: "... לעולם אל תהיה נמהר או מרושע, אין דבר לשנוא בעולם. שנאה היא בורות. יש להיפטר מכל תיעוב ע"י אהבה וחקירה עצמית...".
לבו של סוואמי חדל לפעום ב-1963 והוא הלך לו למקום אחר, מותיר אחריו מורשת שהיום היא חלק מהותי בחייהם של מתרגלי יוגה בכל העולם.


סוואמי וישנו דבננדה, אחד מתלמידיו הגדולים של סוואמי שיבננדה הוא האיש שהביא את תורתו של המורה למערב כאשר נשלח על ידו לשם כך ב-1957. סוואמי וישנו דבננדה הוא מייסדו של ארגון שיבננדה ליוגה וודנטה ונודע בשם "הסוואמי המעופף", בשל נסיעותיו המרובות בעולם לשם יישוב סכסוכים. לארגון שיבננדה הבינלאומי מרכזים ללימוד יוגה, מדיטציה ודמיון מודרך בכל העולם, כמו גם אשראמים להכשרת מורי יוגה בשיטת שיבננדה. ארגון החיים האלוהיים מוציא לאור ספרים וכתבי עת ומי שמבקר ברישיקש יכול לסור לשם ולסייר במקום שבו איש חכם הפך למורה גדול.

 

מרכז שיבננדה ליוגה בתל אביב נפתח לראשונה בשנת 1971 כסניף הישראלי של ארגון שיבננדה הבינלאומי. מאז ועד היום התרחבה פעילותנו ולרשות שוחרי היוגה בארץ עומדים עוד ארבעה מרכזים שנפתחו על ידי מורים עמיתים - בירושלים, חיפה, הרצליה ואילת. המרכז בתל אביב פועל כעמותה ללא כוונת רווח ומתפקד ברוח של קארמה יוגה - שירות בלתי אנוכי. כל העושים במלאכה - המנהלים, המורים, אנשי קבלת הקהל, התחזוקה וכו' - משרתים אתכם בהתנדבות מתוך הרצון לחלוק את המתנה הנקראת "יוגה". 

מרכזי שיבננדה ליוגה וודנטה הבינלאומיים ארגון שיבננדה ליוגה מציע מגוון של קורסים ברמות שונות למתעניינים ביוגה קלאסית, מדיטציה, חשיבה חיובית, תזונה צמחונית (יוגית), הרפיה, דמיון מודרך, קורסים להכשרת מורים ועוד. השיעורים והקורסים מתקיימים במרכזים שלנו בערים הגדולות של מרבית מדינות אירופה, ארה"ב, קנדה, הודו וכמו כן באשרמים היפהפיים הממוקמים באתרים אטרקטיביים (בהודו, קנדה, ארה"ב, איי הבהאמה ואירופה). לפרטים נוספים פנו לאתר הבית של הארגון ב:

 

 

רוצים שיעור יוגה חינם ? הירשמו לערוץ היוטיוב שלנו

 

 online health

להתנסות ביוגה? "שבוע בשבעים":

בסטודיו: שבוע התנסות ללא הגבלה בעלות שיעור בודד

באונליין: שני שיעורי התנסות ב-70 ש"ח בלבד

 

 

הכי משתלם מנוי שנתי: 

# גישה חופשית לכל שיעורי האונליין והסטודיו

# סיסמה אישית לספריית שיעורי היוגה המוקלטים 

# ייעוץ וליווי אישי

# איכות HD

רוצה מנוי יוגה ? הקליקו כאן  

 

יש היום יוגה ? ראו לוח שיעורי יוגה מרכז  

מאמרים לתרגול יוגה בבית  # כל המאמרים

הירשמו לערוץ היוטיוב שלנו וקבלו ראשונים סרטונים לתרגול עצמי 

 

פייסבוק  אינסטגרם  יוטיוב  ביקורות גוגל  וואטצאפ      

 

 

 

 
top