איינגר יוגה - iyengar-yoga 

ב.ק.ס. איינגאר בן 88 כיום, הוא סמכות ממדרגה ראשונה בעולם היוגה של העידן הנוכחי. הוא פיתח שיטת יוגה המושתתת הן על המסורת הרוחנית העתיקה של היוגה הקלאסית והן על יסודות מדעיים של התנסות, השוואה, ניתוח ובחינה רציונאלית. לא לחינם שיטה זו היא כיום שיטת היוגה הנפוצה ביותר בעולם המערבי, ומוכרת בשמה "שיטת איינגאר"

מתוך האתר הרשמי. מאת: איל שפרוני

בשנת 1952 פגש איינגאר את הכנר הדגול יהודי מנוחין (Yehudi Menhuin). פגישה זו היוותה נקודת מפנה; מנוחין הפך לתלמידו המסור והציג את איינגאר בפני אנשים ידועי שם במערב. החל משנות החמישים איינגאר נוסע לעיתים תכופות למערב ומעביר סדנאות באירופה, ארה"ב ואף בישראל, שבה ביקר בשנת 1996. איינגאר לימד אנשים כמו יג'ו קרישנהמורטי ומלכת בלגיה (אותה היא לימד לעמוד על הראש כשהייתה בת 80). בהדרגה הפך איינגאר מילד חולני וחלוש למורה כריזמאטי ומפורסם בעולם כולו.

 
יהודי מנוחין כתב ב-1964 בפתח הדבר של "אור על היוגה", ספרו הראשון של איינגאר, את המילים הבאות: "כל מי שזכה בתשומת לבו של מר איינגאר, או שהיה עד לדיוק, לליטוש וליופי של אומנתו, נחשף למראה השלמות והתום שהם מנת חלקו של האדם בשעת בריאתו בגן-עדן: לא חמוש, חסר בושה, בן האלוהים".

 

יוגה אונליין


איינגאר מלמד יוגה מזה 70 שנים. לאורך כל השנים הוא בלט כאדם שחותר לשלמות בעקביות וללא ליאות וכמתרגל מתמיד המנחיל מתוך דוגמה אישית את שיטתו לאחרים, ומחנך דורות של תלמידים ומורים ברחבי העולם. גם היום בגילו המתקדם, מתמיד איינגאר בתרגול אַסַנוֹת (תנוחות), פְּרַאנַאיַמָא (נשימה) ומדיטציה. באמצעות תרגולו העקבי והמסור מצא איינגאר את המשמעות הצפונה בסוטרות היוגה של פטנג'לי, והוא מסייע למיליוני אנשים ליהנות מהחוכמה הגלומה בכתב עתיק זה.

 
אחת מהתרומות החשובות של איינגאר היא שכלול ופיתוח אמנות היוגה הטיפולית. איינגאר המציא ושיכלל עשרות "פרופס" (props - אביזרי עזר) שמסייעים לשהות בתנוחות זמן ממושך. התפקיד העיקרי של הפרופס הנו לאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות ופגיעות פיזיות לבצע תנוחות יוגה ללא מאמץ. אולם הפרופס משמשים גם מתרגלים רגילים כדי ללמוד על האסאנות בדרכים שונות, כדי להעמיק את התרגול שלהם וכדי להיות מסוגלים לחוות שהייה ארוכה, ללא מאמץ בתנוחות קשות. במרכז בפונה מתקיימות באופן סדיר קבוצות טיפוליות, במשך השנים סייע איינגאר למאות ואלפי אנשים שסובלים מבעיות מגוונות, החל מבעיות אורטופדיות, דרך בעיות לב, בעיות אורגניות אחרות, מחלות כמו סרטן ואפילו איידס, וכלה בבעיות נפשיות. לאיינגאר יצא שם עולמי של מטפל מחונן המסוגל לאבחן מחלות וליצור תנאי תרגול שיאפשרו לרפא או לפחות להקל עליהן.

 

 

יוגה אונליין

 

 


שיטת ההוראה הייחודית שפיתח איינגאר נקראת "שיטת איינגאר". שיטה זו זוכה לתפוצה רחבה בעולם כולו. שיטה זו נלמדת במאות מרכזים בעולם כולו. מידע נוסף על ב.ק.ס איינגאר ועל שיטתו תוכלו למצוא באתר הרשמי של איינגאר: bksiyengar.com

 

>>לוח שיעורי יוגה במרכז. הרשמה להתנסות

>>קראו על עוד סגנונות תרגול יוגה בתפריט למטה

 

 

רוצים שיעור יוגה חינם ? הירשמו לערוץ היוטיוב שלנו

 

 online health

להתנסות ביוגה? "שבוע בשבעים":

בסטודיו: שבוע התנסות ללא הגבלה בעלות שיעור בודד

באונליין: שני שיעורי התנסות ב-70 ש"ח בלבד

 

 

הכי משתלם מנוי שנתי: 

# גישה חופשית לכל שיעורי האונליין והסטודיו

# סיסמה אישית לספריית שיעורי היוגה המוקלטים 

# ייעוץ וליווי אישי

# איכות HD

רוצה מנוי יוגה ? הקליקו כאן  

 

יש היום יוגה ? ראו לוח שיעורי יוגה מרכז  

מאמרים לתרגול יוגה בבית  # כל המאמרים

הירשמו לערוץ היוטיוב שלנו וקבלו ראשונים סרטונים לתרגול עצמי 

 

פייסבוק  אינסטגרם  יוטיוב  ביקורות גוגל  וואטצאפ      

 

 

 

 
top