קורס הכשרה למדריכות יוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה - מכון וינגייט. 

קורס מורות יוגה לנשים בהריון יקנה כלים מעולם היוגה לעבודה עם נשים בתקופת ההיריון ואחרי הלידה, הכנה ללידה ולאחר לידה. 

 

נתייחס להיבטים אנטומיים, פיזיולוגיים, רגשיים ומנטליים של ההיריון, הלידה והתקופה שאחריה ולהתמודדות עם כאב ושינוי. בכל מפגש יתקיים תרגול פיזי ולאחר מכן הרצאה על-פי נושאים. לסיום, נחבר בין התרגול לנושא הנלמד. 

הקורס בן 15 מפגשים (90 שעות לימוד) 
בהנחיית: דנה דברת לביא 

 

חשיבות תרגול היוגה במהלך ההיריון איננה רק במישור הפיזי, היוגה נותנת לאישה ההרה כלים לחיבור פנימי, להקשבה ומחזירה לה את  הביטחון בגופה שיכול ומסוגל ללדת. 

מטרת הקורס: העמקה בנושא יוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה ולנשים בכלל. תנאי קבלה: הקורס פתוח לכל העוסקים ביוגה ו/או בנושא היריון ולידה.  

פריט גרפי, תמונה

יוגה לנשים בהיריון – להכיל את השינוי

 
חשיבות תרגול היוגה במהלך ההיריון איננה רק במישור הפיזי, היוגה נותנת לאישה ההרה כלים לחיבור פנימי, להקשבה ומחזירה לה את הביטחון בגופה שיכול ומסוגל ללדת – מאת דנה דברת־לביא – רכזת קורס מדריכי יוגה לנשים בהיריון בבית־הספר למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן במכון וינגייט  


יוגה לנשים בהיריון מחברת בין התרגול המסורתי ובין הצרכים הייחודיים של האישה ההרה. היוגה מעניקה לאישה כלים נפלאים להתמודד עם השינויים הפיזיים הרגשיים והמנטאליים שהיא חווה במהלך ההיריון, הלידה ואחרי הלידה, ולהתכונן ללידה ולאימהות שתבוא אחריה. תרגול יוגה במהלך ההיריון הנו חיוני ומיטיב עם האישה לכל אורך ההיריון, אך עליו להיות מותאם לנשים בהיריון ולצרכיהן המשתנים.

 

יתרונות תרגול יוגה בהיריון

התרגול מאפשר לאישה להכיל, לקבל ולהתמודד עם ההיריון והשינויים אשר הוא טומן בחובו. ההיריון הוא תקופה של שינוי, השינוי הקיצוני ביותר שאישה תחווה בפרק זמן קצר יחסית: הגוף משתנה, שיווי המשקל והיציבה משתנים ומצבי הרוח משתנים. האישה עלולה לחוות טלטלה רגשית – מהתרגשות וציפייה עד חרדות ופחדים גדולים. בעזרת תרגול הנשימות, התנוחות וההרפיה לומדת המתרגלת להבין ולקבל את השינויים המלווים תקופה חשובה זו, ולמצוא איזון פיזי ושקט פנימי.

 

תנוחות יוגה מתאימות ילוו את האישה במהלך ההיריון כדי להפחית ואף למנוע סימפטומים אופייניים, כמו כאבי גב, אגן ומפרקים, ורידים ובצקות ברגליים, בחילות, צרבות, עצירות, קוצר נשימה ועוד. בנוסף, התרגול מכין את גופה ונפשה של האישה ללידה היא לומדת להקשיב לגופה, להרפות אותו ולהניע אותו בצורה נכונה. האישה מקבלת ומפנימה במהלך השיעורים כלים המקדמים את הלידה ומאפשרים לה להתמודד עם כאבי הצירים, כמו תנוחות, תנועות, נשימה, שימוש בקול, מגע והרפיה. אישה המתרגלת יוגה במהלך ההיריון, יכולה להשתמש בה במהלך הלידה כאשר התנוחות והתנועות מאפשרות לאגן להשתחרר, לצוואר הרחם להיפתח וללידה להתקדם.

 

נשימה ושרירי קרקעית האגן


תרגול יוגה לנשים בהיריון, חשוב שיכלול הבנה מעמיקה של הנשימה ושל שרירי קרקעית האגן. חשוב להבין ולתרגל את החיבור בין תנועה, נשימה ושרירי קרקעית האגן כשרירים מייצבים מבחינה פיזית ונפשית. במהלך התרגול מושם דגש על חיזוק שרירים אלו מאחר והם חווים עומס רב במהלך ההיריון, בלידה ולאחריה – ללא חיזוקם, נשים יחוו נזקים בקרקעית האגן ותופעות, כגון דליפת שתן וצניחת איברים. התרגול בהיריון אף מכין לתקופה שלאחר הלידה ומאפשר שיקום של הגוף, החלמה מהירה יותר של שרירי קרקעית האגן והרגשה כללית טובה יותר. תרגול לאחר הלידה יעזור לאישה לחזק את גופה ולהסתגל מהר יותר לשינוי המשמעותי והמרגש בחייה וכך תוכל להתפנות להיות עם התינוק שלה.


לסיכום, יוגה בהיריון חשיבותה איננה רק במישור הפיזי, היוגה נותנת לאישה בהיריון כלים לחיבור פנימי, להקשבה, ומחזירה לה את הביטחון בגופה שיכול ומסוגל ללדת.

דנה דברת לביא – מורה בכירה ליוגה, תלמידתה של מירה ארצי פדן, מתמחה ביוגה לנשים בהיריון, אחרי לידה ויוגה נשית. רכזת קורס מדריכי יוגה לנשים בהיריון בבית־הספר למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן במכון וינגייט.

 

הרשמה באמצעות הטופס באתר האינטרנט של מכון וינגייט או חייגו 3063*– מס' המקומות מוגבל.

עלות הקורס: 3,500 ₪ + 220 ₪ דמי רישום

 

פירוט והרשמה דרך המכון

ראו גם: קורס מתקדם - מורות יוגה לנשים בהריון

 

לקבלת מועד מעודכן הירשמו ברשימת התפוצה או התקשרו: 04-6380648