שבת ויפאסנה עם שימי לוי

יום שלם של תרגול מדיטציית ויפאסנה בהנחיית שמחה (שימי) לוי שהיתה נזירה בתיאלנד במשך חמש שנים וכיום מורה בעמותת תובנה. התרגול יכלול מדיטציות בישיבה, בהליכה ובשכיבה. מתאים גם למתחילים. חובת הרשמה מראש. השבת תתקיים על בסיס דאנא (תרומה).

 

"טפחו את הטוב. אפשר לטפח את הטוב.לולא היה זה אפשרי,לא הייתי מבקש זאת מכם אילו גרם טיפוח זה נזק וסבל, לא הייתי מבקשכם לעשות זאת. אך לפני שטיפוח זה מביא תועלת ואושר אני אומר ,טפחו את הטוב."     מדברי בודהה

לעיתים אנו נוטים לפתח הרגלים מדיטטיביים המשאירים את "מחוץ לכרית" את  הרכות ,האהבה,החמלה והשמחה.  ביום זה התרגול יהיה – דרך הלב. יום זה נועד לאפשר את טיפוח ופיתוח איכויות הלב מה נקרא mettha parami. מתאים למתרגלי ויפאסנה ותיקים וחדשים כאחד.  "יפתח אהבה ללא גבולות כלפי כל העולם: מעלה,מטה,ולרוחב ,ללא הפרעה,בלי טינה ובלי עוינות או קנאה. (מתוך המטה סוטרה)


תשומת לב ללב כחלק מאיכויות הקיימות בנו – הקיימות במציאות לעיתים אנו נוטים לפתח הרגלים מדיטטיביים המשאירים את איכויות הלב  "מחוץ לכרית".  ביום זה התרגול יהיה – דרך הלב - לאפשר את טיפוח ופיתוח רכות,אהבה,חמלה ושמחה כחלק מהתפתחות של התרגול הרוחני .

יום תירגול מדיטציית מטהה (METTHA) עם שימי לוי - טפחו את הטוב. אפשר לטפח את הטוב. לולא היה זה אפשרי,לא הייתי מבקש זאת מכם... " (מדברי בודהא).לעיתים אנו נוטים לפתח הרגלים מדיטטיביים המשאירים את "מחוץ לכרית" את  הרכות ,האהבה,החמלה והשמחה.  ביום זה התרגול יהיה – דרך הלב. יום זה נועד לאפשר את טיפוח ופיתוח איכויות הלב, תרגול המוכר בשם Mettha Parami

 

יום שבת החל ב 09:00  עד 16:00 

יש להביא: כרית ישיבה, מנה צמחונית לארוחה משותפת

חניה: מהמרכז והלאה או בשביל מימין למרכז בלבד (לא על מדרכות ולא בכניסות לשבילים)

להרשמה: ויפאסנה יוגה במרכז. חובת הודעה במקרה ביטול.

עלות: על בסיס דאנא

 

לקבלת מועד מעודכן הירשמו ברשימת התפוצה או התקשרו: 04-6380648